20 آذر 1395
جشنواره پژوهشی بین‌المللی بانو امین(ره) در راستای اهتمام به گسترش فعالیت پژوهشی بانوان و با هدف ایجاد رقابت سالم علمی در عرصه مطالعات اسلامی، علوم انسانی با رویکرد اسلامی و مطالعات زن و خانواده فعالیت رسمی خود را از اردیبهشت 94 آغاز نمود.
19 آذر 1395
رئیس جشنواره بین المللی بانو امین از ارسال نزدیک به هزار و ۷۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: بیشترین آثار در موضوع علوم قرآنی و تفسیر بوده است.
30 دی 1394
ئیس جشنواره بین‌المللی بانوامین از برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره در روز ۱۵ اردیبهشت خبر داد و با بیان اینکه همایشی نیز درباره شناسایی آسیب‌ها و رفع خلاهای پژوهشی بانوان برگزار می‌شود گفت: ۲۳۸ اثر از مجموع آثار ارسالی در زمینه قرآن و حدیث است و غالبا از موضوعات تفسیری است.
27 دی 1394
شخصیت بانو امین، شخصیتی است که از مرزهای جغرافیایی کشور گذشته و امروز به عنوان چهره زن مسلمان با تراز دانش بالا در قالب مجتهده، مایه افتخار جامعه اسلامی و در سطح بین‌المللی مطرح است.
اهداف جشنواره

اهداف جشنواره پژوهشی بین المللی بانو امین

شناسایی استعداد های علمی و جهت دهی مطالعات اسلامی بانوان و معرفی توانمندی های پژوهشی تقویت و توسعه ظرفیت های علمی پژوهشی بانو های پژوهشگر، مرجعیت علمی جامعة الزهرا در بررسی برنامه ریزی و هدایت آثار پژوهشی بانوان، توسعه تعامل جامعة الزهرا با سایر مراکز علمی و پژوهشی در عرصه بین الملل، ایجاد انگیزه تشویق و حمایت از فعالیتهای علمی پژوهشی بانوان پژوهشگر